Гейминг турнирът обаче не е единственото събитие, което създадената от Деян фондация организира. Тя реализира десетки събития за ученици и подрастващи – концерти, работилници, спортни занимания и музикални семинари.
Идеята на Деян за организация, която развива творческите умения на младежи се заражда още през 2011 година. Той се вдъхновява от “Рок академия – Дупница” – инициатива, използваща музиката като инструмент за социално приобщаване на ученици. Две години по-късно Деян основава фондация “Тротоара” – там, “където младите хора споделят идеи, мечти, страхове и надежди”.
Една от главните цели на фондацията е да обедини доброволци, граждани, бизнеса и други организации, които заедно да помагат на младежи да се развиват като пълноценни членове на своята общност.
През 2016 година Деян започва работа с екип от доброволци, с които се посвещава на най-мащабния проект на фондацията – TRAP (Trotoara Room for Angry People). “Това е физическо място, където общуването, вдъхновението и творчеството се случват с пълни сили” – казва Деян.
След месеци събиране на материали и усилени ремонтни дейности с помощта на доброволци, TRAP е вече факт. Пространството, което днес се намира в центъра на София, служи за провеждане на работилници, репетиции и срещи с ученици от цялата страна.
“От четири голи стени със счупени прозорци успяхме да изградим най-яката репетиционна и звукозаписно студио” – казва Деян. Освен тях, TRAP притежава оборудвана компютърна зала, както и работилница за рециклиране на пластмаса и стари компютри. А в момента Деян и екипът му работят по изграждане на зала за танци.
Всичко това е напълно безплатно за ползване от ученици и младежи. “Нашият фокус е не да изкарваме пари, а да работим с децата” – казва Деян. Ежедневно ученици репетират, записват музика, рисуват и творят в TRAP.
Пространството за творчество е изцяло поддържано от младежите, които го посещават. “Имаме доброволци, които от първото си влизане в TRAP са тук и помагат” – казва Деян. В TRAP също са забранени употребата на алкохол и наркотици, агресията и лошото поведение. “Учениците сами спазват тези правила, ние не ги караме” – казва Деян.
Само за изминалата година, Деян и “ТРАП-аджийте” са успели да организират няколко фестивала за творческа изява на ученици. TRAP фестивалите включват концерти на ученически банди, художествени работилници, роботика, музикални семинари, танци и еко дейности.